Kredyt na instalację fotowoltaiczną

Panele fotowoltaiczne

Oprocentowanie WIBOR3M + marża 1 punkt procentowy
Prowizja 0%
RRSO 2,73%

Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (RRSO) 2,73%  została wyliczona dla reprezentatywnego przykładu przy następujących założeniach:

  • umowa zawarta w dniu 1.09.2018 na okres 5 lat,
  • oprocentowanie zmienne wynoszące na dzień zawarcia umowy 2,70% w skali roku, stanowiące sumę stawki WIBOR3M oraz stałej marży w wysokości 1 punktu procentowego,
  • całkowita kwota kredytu w wysokości 20.000 zł,
  • raty płatne na koniec miesiąca w wysokości 356,71 zł,
  • całkowity koszt kredytu wynosi 1.401,58 zł na który składają się odsetki w wysokości 1.401,58 zł oraz prowizja w wysokości 0 zł.
  • Całkowita kwota do zapłaty wysnosi 21.401,58 zł.

 

Dodatkowe pytania czy uwagi prosimy kierować na adres: fotowoltaika@bslacko.pl

Czy fotowoltaika się opłaca?


Dzięki postępowi technologicznemu i coraz większej konkurencji na rynku, ceny instalacji fotowoltaicznych spadły na przestrzeni ostatnich 10 lat o ponad 80%. Kolejnym pozytywnym trendem w ostatnich latach były nowe przepisy, dzięki którym nadwyżki energii produkowane przez indywidualne gospodarstwa domowe, mogą być automatycznie odbierane z sieci energetycznej a rozliczenie jest wykonywane w ramach rachunku za prąd bez zbędnej biurokracji. Oznacza to, że instalacja fotowoltaiczna jest aktualnie dostępnym dla każdego gospodarstwa domowego sposobem na obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata. Jej opłacalność uzależniona jest od wielu czynników takich jak aktualne zużycie energii, orientacja oraz otoczenie budynku, rodzaj dachu. Szacuje się, że dla domu jednorodzinnego w naszym regionie całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej powinien zwrócić się w perspektywie 8-10 lat. Po upływie tego okresu można cieszyć się całkowicie darmową energią ze słońca. Producenci gwarantują prawidłowe działanie elektrowni nawet do 25 lat.

Wiemy, że instalacja sprawdza się nie tylko w teorii ale i w praktyce, bo uruchomiliśmy w dwóch punktach obsługi klientów elektrownie fotowoltaiczne, które wykorzystując energię ze słońca pozwalają nam obniżać rachunki i generować prąd w sposób ekologiczny. Ponieważ sami przekonaliśmy się jak sprawdza się taka elektrownia w praktyce, postanowiliśmy zaoferować naszym klientom preferencyjny kredyt na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych.

Ciekawe artykuły dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje mała instalacja o mocy 3 kWp

Ile kosztuje średnia instalacja o mocy 5 kWp

Inwestycja w fotowoltaikę na przykładzie Miasta Limanowa